У духу традиционалних програма и академија, у Првој београдској гимназији почетком лета одржана је свечаност којом је прослављена 185. година ове еминентне београдске школе.
Након државне химне, коју је маестрално извео школски хор, присутнима се обратио директор Александар Андрејић. Потом су гимназијалци приказали изузетна умећа, способности и вештине и још једном показали зашто је име ове гимназије веома цењено. Њихови професори сачинили су одличан избор композиција и нарација, које су врсно укомпоноване у свечани програм за памћење.
Директор школе доделио је ђацима награде за успехе на такмичењима, Вукове дипломе, као и изузетне награде, а присутни су били у прилици и да уживају у видео-поруци (кратком филму) под називома „Доктору Константину Т. Скалерићу”. Након тога је проглашен ђак генерације, што је поздрављено громогласним аплаузом. Представљен је Програм „Заједници заједно: Сигурна школа, безбедна и функционална хемијска лабораторија – мотивисани и креативни ученици и наставници”.
Мали оркестар професора Немање Каначког маестрално је извео композицију „Под светлима Париза”. Ангелина Рајић је свирала виолину, Андреа Мицић клавир, Михаило Миланов хармонику, а Петар Богићевић гитару. Програм су водили Михаило Ежденци, Вук Цветковић и Петар Видаковић.
Портрети многих наших великана красе зидове Прве београдске гимназије: Степе Степановића, Живојина Мишића, Михаила Петровића Аласа… Ова славна имена, али и многа друга из света науке и културе, некада су била уписана у дневнике школе, као имена ђака којима се она данас поноси. Није случајно што је зграда школе проглашена за културно добро и под заштитом је Завода за заштиту споменика културе Града Београда.
Директор Александар Андрејић истакао је да је надареност ђака Прве београдске гимназије значајна карактеристика школе, што много говори о традицији и педагошком путу ове установе, која је међу најстаријим тог ранга у престоници, те изразио наду да ће и садашњи ђаци следити стазе великана и да ће се земља дичити њиховим именима на пољу науке, културе и херојских дела.